Panagrinėkime, kas yra Pridėtinės vertės mokestis – PVM. Čia rasite visas publikacijas, video seminarus, praktinius pavyzdžius pridėtinės vertės mokesčio tema.
Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas
Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas – būtent jis reglamentuoja PVM apskaičiavimą, deklaravimą ir sumokėjimą. Šiame įstatyme nustatomos visos su PVM susijusios sąvokos, mokesčio mokėtojai, jų prievolės, PVM tarifai ir taisyklės, kaip šis mokestis turi būti apskaičiuojamas.
Nepriklausomai nuo to, kas esate juridinis, ar fizinis asmuo, jeigu vykdote ekonominę veiklą, turite pasitikrinti, ar jums dėl šios veiklos neatsiranda prievolė skaičiuoti ir mokėti PVM. Faktiškai PVM sumoka galutinis prekių ar paslaugų vartotojas, tačiau prievolė šį mokestį apskaičiuoti, surinkti iš galutinių vartotojų ir pervesti į valstybės biudžetą tenka prekių pardavėjams ar paslaugų teikėjams.
Pagrindinis teisės aktas, kaip jau minėta, reglamentuojantis PVM, yra Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas. Jį sudaro 131 straipsnis, kurių kiekvienas skirtas vienai ar kitai PVM skaičiavimo, deklaravimo ir mokėjimo nuostatai.
Įstatymo pradžioje pateikiamos pagrindinės sąvokos ir jų apibrėžimai, kurie vėliau naudojami įstatyme. Vėliau yra paaiškinama, kad yra Lietuvos Pridėtinės vertės mokesčio objektas. Toliau Pridėtinės vertės mokesčio įstatymas aiškina detaliai, kas yra prekių tiekimas ir paslaugų teikimas. Aptariami specifiniai atvejai, kuomet taip pat gali kilti prievolė skaičiuoti ir mokėti PVM, t.y. mainai, ilgalaikio turto pasigaminimas, tarpininkavimas ir kt.
PVM įstatymas apibrėžia PVM apskaičiavimo momentą, tarifus, prekių ir paslaugų apmokestinamosios vertės, nuo kurios turi būti skaičiuojamas PVM, apskaičiavimo principus.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tam tikri sandoriai, kaip kad socialinės paslaugos, švietimo ir mokymo paslaugos, pašto, draudimo, finansinės paslaugos ir kt., yra neapmokestinamos PVM. Taigi PVM įstatyme nustatomos taisyklės, kuomet šie sandoriai gali būti neapmokestinami PVM.
Pagal PVM pavadinimą, pridėtinės vertės mokestis yra mokestis, kuris priklauso nuo ūkio subjekto sukurtos pridėtinės vertės. Todėl prekių pardavėjai ar paslaugų teikėjai, PVM, apskaičiuotą nuo prekių pardavimo ar paslaugų teikimo pajamų gali sumažinti pridėtinės vertės mokesčio sumomis, kurios buvo sumokėtos perkant ar gaminant prekes, kuriant paslaugas, kurios vėliau parduodamos su PVM.
Pilną galiojančią PVM įstatymo redakciją galite rasti čia: PVM (Pridėtinės vertės mokesčio) įstatymas.
Toliau šioje svetainėje rasite daug informacijos ir video seminaru PVM tema.
Sugrįžti iš Pridėtinės vertės mokestis temos į AmAkademija.com pradžią